Büyük ilgi gören MOBİSAD-IMEX Fuarı 18 binin üzerinde ziyaretçiyi ağırladı

Mobil İletişim Araçları ve Bilgi Teknolojileri İş İnsanları Derneği (MOBİSAD) ve Marmara Fuarcılık iş birliği ile ilk kez düzenlenen MOBİSAD-IMEX Fuarı ve Konferansı, 75 yerli ve yabancı firmanın katılımı ile 14-17 Eylül tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşti. Mobil telekomünikasyon ve bilgi teknolojileri sektörlerinin en büyük buluşması olarak öne çıkan fuarda, “Mobile Entegre Yaşam’’ ana teması ile birbirinden inovatif ürün ve hizmetler sergilendi. Fuar dört gün sonunda 2 binden fazla yabancı olmak üzere toplamda 18 binin üzerinde ziyaretçiyi ağırladı.

“SEKTÖRÜMÜZÜ GENİŞ BİR COĞRAFYAYA TANITTIK”

Fuara ilişkin açıklamalarda bulunan MOBİSAD Başkanı Mustafa Kemal Turnacı, MOBİSAD-IMEX Fuarı ve Konferansı’nın mobil telekomünikasyon ve bilgi teknolojileri alanında Türkiye’de en kapsamlı olarak düzenlenen ilk fuar olduğunu belirterek, “Fuarımız ilk günden itibaren yoğun ilgi gördü. Dört gün boyunca 75 yerli ve yabancı firma inovatif ürün ve hizmetleri ile 18 binden fazla ziyaretçiyi ağırladı. Türkiye’deki mobil iletişim sektörünü uluslararası bir pazarda geniş bir coğrafyaya fuarımıza sayesinde tanıtmış olduk. MOBİSAD-IMEX Fuarı’nın, yeni teknolojilerin yakın coğrafya ve dünyaya, ülkemizde üretildiği ve tanıtıldığı organizasyonların başlangıcı olacağını düşünüyorum” dedi.

“MOBİSAD-IMEX İLE ÜLKEMİZİ SEKTÖRÜNÜN CAZİBE MERKEZİ YAPACAĞIZ”

Marmara Fuarcılık Genel Müdür/Kurucu Ortağı Ferhat Bayram MOBİSAD-IMEX Fuar ve Konferansı’na ilişkin “Marmara Fuarcılık ve MOBİSAD tarafından ortak düzenlenen Türkiye’nin bu alandaki en kapsamlı fuarına ev sahipliği yapmış olmanın gururunu yaşıyoruz. Fuarımız ile birlikte ülkemizi bu sektördeki en önemli cazibe merkezi yapmak ve dünyanın sektörlerinde tanınan en büyük fuarları arasında yer alması için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Aynı zamanda sektörün en değerli isimlerinin konuşmacı olarak yer aldığı konferanslarda en güncel konular, en yeni teknolojiler ile sektörün sorunları ve çözümleri, sektörün gelişmesi için neler yapılması gerektiğine dair paylaşımlarımız oldu” dedi.

FUARIN AÇILIŞ PROGRAMI YOĞUN KATILIM İLE GERÇEKLEŞTİ

Yoğun katılım ile gerçekleşen fuarın açılış programında; Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı İsmail İlhan Hatipoğlu, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Ahmet Yozgatlıgil, Ticaret Bakan Yardımcısı Sezai Uçarmak, Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan ve Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Ömer Abdullah Karagözoğlu yer alarak teknolojiyi geliştirmek ve üretmek adına yakın dönem projeleri ve destekleri hakkında bilgi verdiler.

m-TOD üyesi telekom operatörleri Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone’un da ana sponsorları olduğu fuarın açılış programında konuşan, Turkcell CEO’su Bülent Aksu, Türk Telekom CEO’su Ümit Önal ve Vodafone Türkiye CEO’su Engin Aksoy sektöre ilişkin yürüttükleri çalışmaları aktardı.

DÜNYANIN EN BÜYÜK CEP TELEFONU KOLEKSİYONU YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

Koleksiyoner Ekrem Karagüdekoğlu’na ait toplam 3 bin 414 telefondan oluşan dünyanın en büyük cep telefonu koleksiyonu, daha önce kendine ait Guinness Rekorlar Kitabı’ndaki rekorunu yeniledi. MOBİSAD-IMEX Fuarı boyunca sergilenen koleksiyon ilk günden itibaren yoğun ilgi gördü. Fuarda, yapay zeka, bilişim, yazılım, iletişim, tüketici elektroniği, oyun ve yeni teknoloji ürün ve hizmetleri de sergilenirken ‘Mobil Entegre Yaşam’ teması altında, uçtan uca global bir perspektifte sektöre ilişkin konular ele alındı. Teknoloji sektörünün en geniş ürün yelpazesini üstün kalite ile sunan ve en çok tercih edilen aksesuar markası Soultech de inovatif ve şık tasarımlara sahip bisikletleriyle dikkatleri üzerine çekti.

Menü