Mobil İletişim Araçları ve Bilgi Teknolojileri İş Adamları Derneği (MOBİSAD), bu yıl ilkini düzenleyeceği “İl Temsilcileri Yıllık Değerlendirme Toplantısı”nda, mobil iletişim sektörünün nabzını tutmaya hazırlanıyor. Etkinliğin açılış bölümüne, Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan ve Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Ömer Başkanı Abdullah Karagözoğlu da konuk olacak. 14 Ocak’ta, video konferans şeklinde gerçekleştirilecek toplantı, MOBİSAD’ın ataması yapılmış 72 ilde ve atama çalışmaları süren diğer illerde bulunan sektör mensubu ve tüm temsilcilerini bir araya getirecek.

Etkinliğin saat 11.00’da başlayacak açılış bölümüne katılacak diğer isimler şunlar olacak:

  • Melis Yıldız, MOBİSAD Mersin İl Temsilcisi
  • İsmail Akçay, MOBİSAD Gümüşhane İl Temsilcisi ve Gümüşhane Ticaret Odası Başkanı
  • Prof. Dr. Kerem Alkin, İstanbul Medipol Üniversitesi İYBF Dekanı
  • Mustafa Kemal Turnacı, MOBİSAD Başkanı

Açılış konuşmacılarından Melis Yıldız, ilk cep telefonlarının 90’lı yıllarda pazara sunulduğu mobil iletişim sektörünün, ikinci nesil çalışanlarını temsil ediyor. İsmail Akçay ise bu sektörün en tecrübeli isimlerinden biri olarak biliniyor. Prof. Dr. Alkin de mobil iletişim sektörüne yaptığı katkılar ile tanınıyor.

Bu konuşmacılar, mobil iletişim sektörü ile ilgili görüş ve önerilerini, bu alanda kamunun en yetkili isimleri olan, Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan ve BTK Başkanı Ömer Başkanı Abdullah Karagözoğlu’na ilk elden iletme fırsatı yakalayacak.

Etkinliğin açılış bölümü, MOBİSAD’ın YouTube ve sosyal medya hesapları üzerinden canlı olarak yayınlanacak. Etkinliğin geri kalan bölümü ise basına kapalı olarak gerçekleştirilecek ve bu bölümde, derneğin il temsilcileri, sektörle ilgili yaşadıkları sorunları masaya yatıracak.

170.000 Direk, 800.000 Dolaylı İstihdam Sağlayan Ekosistem Temsil Edilecek

Türkiye genelinde bulunan temsilcilikleri ile geniş bir üye ağı bulunan ve yaklaşık 170.000 kişilik bir ekosistemin merkezinde olan MOBİSAD, bu yıl ilkini düzenleyeceği yıllık değerlendirme toplantısı ile bu ekosistemin tüm temsilcilerini buluşturmayı ve onların sorunlarını dinlemeyi hedefliyor.

MOBİSAD Başkanı Mustafa Kemal Turnacı, etkinlik hakkında şunları söylüyor: “MOBİSAD olarak, Türkiye’nin en büyük ekosistemine sahip sivil toplum kuruluşlarından (STK) birisiyiz. Bu kadar büyük bir ekosistemin yaşadığı sorunlar ise çözüme kavuşturulmadığı zaman, tüm toplumu etkileyebilecek yaralara dönüşebiliyor. Bu nedenle sektör temsilcilerimizle periyodik olarak bir araya gelerek onların taleplerini dile getirebilecekleri bir platform oluşturmak istedik. Bu yıl ilkini düzenleyeceğimiz bu değerlendirme toplantılarını, bundan sonra her yıl gerçekleştirmeyi hedefliyoruz.”

Etkinliğin canlı yayın linki: https://www.youtube.com/watch?v=g7Eas1tA6g8

Menü