Mobil iletişim sektörünün tüm paydaşlarının ortak sesini oluşturan MOBİSAD, sektörün gelişimi ve ülkemize olan katkısını arttırmak için Pandemi döneminde de hız kesmeden çalışmalarına devam ediyor…

Mobil İletişim Araçları ve Bilgi Teknolojileri İş Adamları Derneği (MOBİSAD) olarak, Pandemi dönemini paydaşlarımızın en az hasar ile atlatması için çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Bu zorlu süreçte gerçekleşen ve devam eden pek çok faaliyetimiz var. Bunları siz değerli sektör mensuplarımız için özetlemek isteriz.

EKONOMİK KALKAN PAKETİ 

Ekonomik Kalkan Paketi hakkında doğru iletişim için Uzman Avukat ve Mali Müşavir kadrosu ile Danışma Hatları oluşturduk ve başta üyelerimiz olmak üzere, tüm sektör paydaşlarımızın hizmetine sunduk.

MÜCBİR SEBEP KAPSAMI

Mücbir sebep kapsamı arasında yer almayan Telekomünikasyon Perakende Sektörü için Gelir İdaresi Başkanlığına (GİB) yazılı talepte bulunduk ve sektörümüzün mücbir sebep kapsamına alınmasına katkı sağladık.

KISA ÇALIŞMA FONU

Kısa Çalışma Fonu hakkında merak edilen sorunların özetini çıkardık ve “Sıkça Sorulan Sorular” başlığı ile Mobil Uygulamamızda yayınlamaya başladık.

ÇALIŞMA SAATLERİ

Çalışanlarımızın sağlığı için alınabilecek tedbirler kapsamında; çalışma saatlerinin düzenlenerek, vardiya sisteminin uygulanabilmesi için görüş bildirdik. DURUM TESPİT ÇALIŞMALARI * Sektörün durum tespit çalışmalarını titizlikle yürüterek, ilgili Bakanlıklara tüm detaylarıyla bildirdik.

BAKANLIKTAN DESTEK TALEBİ

Hazine ve Maliye Bakanlığına, sektördeki mevcut stok ve stok devir hızlarını analiz ederek, rapor halinde sunduk ve taksit kısıtlamasında esneme talep ettik.

BAKANLIKTAN DESTEK TALEBİ

Ticaret Bakanlığına, gıda marketlerinin cep telefonu satmasının sakıncalarını ve sektöre etkilerini bildirdik. Sektörün etkilenmemesi için destek istedik ve konuyla ilgili pek çok basın bildirisi yayınladık.

5809 SAYILI KANUN

Ulaştırma Bakanlığından, sahada sağlıklarını riske atarak hizmet veren Bayilerimize destek olmaları ve moral motivasyon sağlamaları için 5809 Sayılı Kanundaki mağduriyetlerin ivedilikle giderilmesi konusunda destek istedik.

ÜRETİCİLERE DESTEK ÇAĞRISI

Üretici firmalara, bu zor dönemde sektöre destek olmaları konusunda çağrıda bulunduk.

SENSİZ OLMAZ! BİZ BİRLİKTE GÜÇLÜYÜZ…

MOBİSAD olarak, gündemlerimizi eksiksiz yerine getirme gayreti içerisindeyiz. Ancak, bilinmelidir ki; birlik olursak güç oluştururuz ve gündemlerimizde çok daha etkin sonuçlar elde edebiliriz.

Sonuç olarak güç sensin; sektörün gücünü göster…

 

Menü