Biz birlikte güçlüyüz!

Salgın felaketi nedeni ile tarihi günler yaşadığımız bu dönemde, koşuşturmadan sebep dikkat etmediğimiz “sağlığımız” en önemli gündemimiz haline geldi. Maalesef ki birçok insan Covid-19 salgınından sebep hayatını kaybetti. Dünyadaki tüm ülkeler sağlık sistemlerini sorguladı ve var gücüyle bu bilinmeyen virüs ile mücadele etti; etmeye de devam ediyor.

Sağlık sistemi güçlü olmayan ülkelerde trajediye dönüşen durumlara hep birlikte şahit olduk. Ülkemizin sağlık sisteminin güçlü olması, hekimlerimizin ve tüm sağlık çalışanlarımızın görevlerini büyük bir özveriyle icra etmesi sayesinde, bu korkunç dönemi en iyi yöneten ülkelerden biri olduk. Çok şükür ki birçok ülkede rastlanan kriz durumları ile karşı karşıya gelmedik. Bu vesile ile Devletimiz, Sağlık Bakanlığımız ve tüm sağlık çalışanlarımıza bir kez daha teşekkür ediyorum. Hayatını riske atarak aramızdan ayrılan sağlık çalışanlarımıza ve vatandaşlarımıza da Allah’tan rahmet diliyorum.

Bu zor günlerde; sağlık ve gıda hizmetinden sonra, mobil iletişimin zaruri bir ihtiyaç olduğunu bir kez daha gördük. Bunun öncesinde de, deprem ve hayatı etkileyen pek çok felaket cep telefonları sayesinde en az hasarla atlatıldı, birçok insan kurtarıldı. Zira, yakınlarımıza cep telefonları sayesinde ulaştık, sevdiklerimizi telefonlarımızdan gördük. Toplumun psikolojisini ayakta tutmanın en önemli unsurudur mobil iletişim.

Mobil iletişim ekonominin dünyada durma noktasına geldiği bir dönemde, uzaktan çalışma ve eğitim gibi dijital dünyada verimliliğin artmasında yine en ön planda oldu. Bu süreçte, mobil iletişim sektörünün tüm paydaşları üzerlerine düşen görevleri layıkıyla, eksiksiz yetine getirdi ve ülkemizin her köşesinde (Kesintisiz hizmeti aksatmayarak) başarılı bir sınav verdi. Yine sahada çalışanlarımız sağlıklarını riske atarak bu sürece destek verdiler.

Sektör mensuplarımızın vatandaşımız ile güçlü bağlar kurduklarını salgın döneminde birçok örnekte gördük. 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı olan pek çok vatandaşımızın yardımına koştular. Toplumumuza kamu hizmeti sunmanın gururunu da yaşadık. Bu vesileyle tüm sektör mensuplarımıza bir kez daha teşekkür ediyorum.

Günümüz dünyasında bir toplumun gelişimi, dijitalleşmesi ile paraleldir. Toplumlarda dijitalleşme bireylerden başlamaktadır. Bireylerin dijitalleşmeyi en etkin yaşadığı sektör ise mobil iletişim sektörüdür.

Salgın süreci hızla dijital dünyaya adapte olmamızı erkene çekmiştir. Bu dönemde gerek Devlet politikalarımızı gereksek de kurallarımızı sektörel açıdan belirlerken; tüm bu gerçekleri de gözardı etmemeliyiz. Mobil iletişim sektörüne sadece cari açığı arttıran sektör gözüyle bakarsak, büyük resmi kaçırmış oluruz. Bu durumdan en çok ülkemiz zarar görür.

MOBİSAD olarak, önceliği ülkemizin menfaati olmak kaydıyla, gündemlerimizi sürdüreceğiz. Vergi oranları, taksit sınırlaması, 2.el cep telefonu regülasyonu ve KDV’nin %1’e düşürülmesi ve gıda marketlerinin teknoloji ürünleri satmaması gibi birçok gündemimizi ilgili kurumlar ile paylaşıyoruz. Bu yolda gündemlerimizde destek olmak için mobil ı̇letişim sektöründe faaliyet gösteren tüm firma ve bireyleri, mobil uygulamamız aracılığı ile üye olmaya davet ediyoruz. Atamalarına başladığımız İl Temsilciliklerimiz ile tüm şehirlerimizde teşkilat ağımızı kurarak, iletişim ağımızı güçlendiriyoruz.

 

 

Menü